Baikali avastusretk viib osalejad Siberi ühe olulisema maamärgi äärde. Retke vältel külastame Moskvat, Irkutskit ja Olhoni saart. Huzir – küla, kus Olhonil peatume, pakub avastamisrõõmu igale maitsele. Tuuritame saare põhjaosas, sööme uhaad ja käime saunas. Veedame ka päeva laevaga järvel – käime Ogoi saarel ja nuusutame pisut siberi taigat. Reisi lõpus tutvus Irkutski- ja siberi puitarhitektuuriga. NB! Sääski ei ole.
Reisi ajakava:
1.päev – Koguneme Tallinna lennujaamas ja asume Moskva kaudu teele Baikali järve äärde.
2.päev – Hommikul saabume Irkutskisse ja sõidame Baikali suurimale asustatud saarele, Olhonile. Lõõgastav saunaõhtu. Saarel ööbime kodumajutuses.
Üle 600 km pikkune Siberi süda Baikal on iga loodusearmastaja unelmate paradiis. Siinne loodus on puhkuseks ideaalne. Baikali järv on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. See majesteetlik järv on maailma kõige sügavam, ulatudes üle 1600 meetri. Kuna järv on tekkinud riftivööndisse, siis selle põhjatutes sügavustes mulisevad ka kuumaveeallikad. Kõige veemahukama järve vanuseks arvatakse olevat 25-30 miljonit aastat, mis teeb temast ka vanima järve maailmas. Oma vanuse tõttu on samuti Baikal ääretult unikaalne nähtus. Reeglina geoloogilisel ajaskaalal järved nii püsivad ei ole.
Lennujaamast suundume Olhoni poole, sõidame Baikaliga paralleelselt kirde suunas, kuni lõpuks ületame ka järve, et jõuda suurimale Baikali asustatud saarele. Olhon on mägine saar, pindalaga 730 km2 ning pikkust üle 70 km. Saarel elab veidi alla 1500 inimese, kellest enamik on põlised burjaadid. Olhonil on müstiline ajalugu. Saar oli sajandeid koduks burjaadi šamaanidele, keda küll vene õigeusk ja nõukogude võim taga kiusasid. Ometi veel tänapäevalgi leidub saarel šamaane, mitte palju, kuid kelle vastuvõtul käivad ka Venemaa rikkad ja kuulsad. Uudistame salapärase ajalooga saarel ning veendume, et karge ja selge õhuga idüllilise maastikuga Olhon on tõesti justkui imede saar. Külastada saab ka saare kõige kuulsamat vaatamisväärsust ja kogu Aasia üht kõige pühamat paika. Burhani maanina (tuntud ka kui Šamaani kalju) on olnud burjaatide püha paik, kus viidi läbi šamanistlikke tseremooniaid ja ohverdusrituaale.
Õhtul naudime kohalikku sauna ning ööbime hubases kodumajutuses. Meie Baikalil veedetud päevade jooksul saame ka mitmeid kordi maitsta omulit, ainult sellele kandile omast kala.
3.päev – Peale hommikusööki jalutuskäik Hužiri külas. Vaba pealelõuna.
4.päev – Meeleoluks sõit UAZ-idel saare põhjapoolsetesse kaunitesse paikadesse.
Sõidame Olhoni saarel vingetel UAZidel. Olhoni saarel asfaltteed ei leia, pigem ikka kõik liivane ja savine. Lisaks muudele peatustele külastame ka Hoboi maanina, Olhoni saare kõige põhjapoolsemat tippu, kus näeme kõrgetel kaljude vahel lainetamas sügavat ja kristallselgelt Baikali vett. Hoboi nimi tuleb vanast burjaadi keelest ning tähendab “kihva“, seda oma kuju poolest. Erilise auraga paik oli iidsetel aegadel oluline šamanistlike rituaalide läbiviimiseks. Tänapäeval on tugeva energiaga Hoboi erinevate spirituaalsete praktikute mediteerimise meeliskohaks.
5.päev – Veedame päeva laevaga järvel ning külastame Ogoi saart ja teeme tutvust taigaga.
Veedame päeva nautides laevasõitu Baikalil. Kui vesi rahulik, siis tunduks nagu me hoopis hõljuks õhus. Järvevesi on Baikalile endeemse zooplanktoni filtreerimistegevuse tõttu maailma kõige puhtam. Seetõttu võib isegi 50 meetri sügavusele näha täiesti kristallselgelt, mis jätab mulje nagu oleks tegu õhuga. Erakordselt hapnikurikas vesi on koduks üle 1500 veeloomaliigile. Ainsa imetajana elab järves mõnusat elu Baikali viiger e. nerpa – ainus mageveeline hülgeliik maailmas. Kuidas ta küll sinna sai? See on jäänud tänase päevani teadlastele mõistatuseks, sest lähimad Baikali nerpade naaberhülged elavad üle 3000 km kaugusel.
Laevasõidul maabume Ogoi saarel. Kaunite vaadetega saare keskel asub valgeks võõbatud budistlik stuupa. Hea õnne saamiseks tulevat paljajalu ümber stuupa käia. Baikali ümber näeme ka sealse ökosüsteemi säilimseks olulist taigat. Põhiliselt okaspuumets on koduks metsisele, sooblile, ilvestele, karudele…
6.päev – Sõidame Irkutskisse, tutvume linnaga. Ööbime hotellis.
Irkutsk, tuntud ka kui Siberi Pariis, on kui akrhitektuuriline pärl, kus ilutsevad Siberi barokk-stiilis kirikud ja kloostrid, hubased puitmajakesed ning laiad bulevardid. Kohalikud on uhked, et Irkutsk on Venemaa geograafiline süda, olles pea sama kaugel nii Peterburist kui ka Venemaa kirdepoolseimatest aladest. Irkutsk on ka suhteliselt lähedal Mongooliale ja Hiinale, mille tõttu on linn üpriski multikultuurne keskus.
7.päev – Peale hommikusööki Irkutski linnaekskursioon, seejärel suundume põnevasse siberi puitarhitektuuri muuseumisse. Vaba pealelõuna.
8.päev – Lendame Moskva kaudu Tallinna. Reisi lõpp.
Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
hind 1 reisija puhul 1190
hind 2 reisija puhul 990/reisija
hind 3 reisija puhul 890/reisija
hind 4 ja enama reisija puhul 790/reisija
Reisi hind sisaldab:
Kohapealset maismaatransporti
Toitlustust Olhoni saarel
Ekskursioonide hinda
Kõiki ööbimisi
Reisi hind ei sisalda:
Reisikindlustust ja viisatasu
Toitlustust väljaspool Olhoni saart
Lennupileteid (vajadusel aitame osta)