Mehhiko reis viib osalejad Mehhiko lõunaosa võimsamate maamärkide juurde. Uudistame ka Mexico Citys. Meie ees avanevad iidsete kõrgtsivilisatsioonide saladused Teotihuacani püramiidikompleksis, sapoteekide ja maiade kultuur muistsetes templites ja paleedes. Külastame Oaxacat ja San Cristobal de Las Casast ning uurime nende koloniaalajalugu. Matkame ja sukeldume müstilisse džunglisse kajakkidel. Võimsad joad, möiraahvid, salajased laguunid, krokodillid. Jääb aega ka kuldsetel liivarandadel troopilise kliima nautimiseks nii Kariibi mere ääres kui ka Vaikses ookeanis Mazunte kandis.
Reisi ajakava:
1.päev K 12.11 – Koguneme Tallinna lennujaamas Lennart Meri bareljeefi juures ja lendame Mexico City poole
2.päev N 13.11 – Jõuame Mexico Citysse. Kohaneme ajavahega. Mehhiko reis algab Mexico Cityst. Kogu Ameerika kõige vanem pealinn, mis asutati algselt saare peale asteekide poolt juba 1325. aastal. Oleme jõudnud antiikkultuuride ja modernse megalopolise ristumispunkti. Kaootilisena näiv Mexico City suurlinn on tänapäeval üks olulisemaid kultuuri- ja finantskeskusi kogu maailmas, kuid siit leiame ka vanade asteekide järelhüüdeid ja Hispaania koloniaalajastu mõjutusi.
3.päev R 14.11 – Peale hommikusööki käime Teotihuacani püramiidikompleksi avastamas. Täna rändame tõeliselt müstilistel kultuuriradadel. Teotihuacani linna (UNESCO) õitseaeg oli esimese aastatuhande alguses, seega ammu enne asteekide võimu. Linn peidab endiselt endas tohutult saladusi ning teadlased ei ole siiani päris üksmeelel, kes täpselt Teotihuacani asutasid. Tolteegid? Ei tea. Kuid see on kindel, et oma hiilgeaegadel elas linnas u. 150 000 elanikku ning võimsa kultuurikeskuse mõju oli tunda peaaegu kogu Mesoameerikas. Arvukad arheoloogilised leiud, salajased tunnelid, komplekssed ehitised, obsidiaanikaubandus, üüratud püramiidid, imelised seinamaalingud annavad meile aimu, et tegu oli tõelise kõrgtsivilisatsiooniga. Uudistame Surunutealleel, Päikesepüramiidi, Kuupüramiidi, Ciudadelat ja Quetzalcoatli (Sulelise Mao) templit. Arheoloogid on siit leidnud sadu ohverdatud inimesi, kuid ka loomi ja linde.
4.päev L 15.11 – Ennelõunal vaatame üle Mexico City kesklinna, seejärel sõidame imekenasse Oaxaca linna, jalutuskäik linnas. Teele jääb võimas Pico de Orizaba vulkaan. Uudistame Mexico City võimsaid katedraale, kirikuid, paleesid, jalutame üüratutel plazadel. Konstitutsiooni väljaku, tuntud ka kui Zocalo, ümber leiame mitmeid vaatamisväärsusi. Näeme presidendipaleed Palacio Nacionali, hispaania konkistadooride Catedral Metropolitanat, Templo Mayori, kus säilitatakse asteekide relikte ja palju muud! Alustame sõitu Oaxaca poole, kuid tee peale jääb ka võimas Pico de Orizaba stratovulkaan. See kustunud vulkaan on ühtlasi ka kõige kõrgem (5636 m) mägi Mehhikos.
Lisaks koloniaalajastu mõjudele, tullakse Oaxacasse uudistama ka palju vanemat Mehhiko põlisrahvaste, sapoteekide, kultuuripärandit. Oaxaca piirkond oli võimsa sapoteekide tsivilisatsiooni keskuseks. Lisaks ajaloolistele katedraalidele, templitele ja kirikutele leiame tänapäeva Oaxacas värvikad tänavad ja Mehhikole omaselt kirevad kohalikud. Oaxaca köögikunst viib keele alla! Kindlasti tuleb siin ära proovida mezcali (alkohoolne jook agaavest) ja kuulus mole kaste (tšilline, tumepunane kaste, mida tavaliselt süüakse lihaga), mis sai alguse just siit linnast.
5.päev P 16.11 – Sapoteekide endisaegse pealinna, Monte Albani külastus. Vaba pärastlõuna. Mägedest emmatud Oaxaca orust leiame Monte Albani. Monte Alban rajati u. 500 a e.m.a ning oli pea tuhat aastat kõige olulisem sapoteekide majanduslik keskus. Linn hüljati ning hiljem kasutasid misteegid seda matmiskohana. Niivõrd pika ajalooga paigal on rääkida lugematul hulgal põnevaid lugusid, kuid kõike Monte Alban ei avalda. Endiselt varjutab arheloloogide teadmisi uduloor. Dešifreerimata hieroglüüfid, salajased tunnelid, võimsad püramiidid, kultuurkihi alla mattunud templid, Gran Plaza peaväljak, vaid eliidi poolt kasutatud El Palacio… Ääretult põnev retk sapoteekide kõrgtsivilisatiooni igapäevaellu on garanteeritud.
6.päev E 17.11 – Kohaliku turu külastus, õhtul sõit Sierra Norte mägismaale. Kui Mehhikos on praktiliselt igal külal ja linnal oma turg, siis Oaxaca regiooni värvilistest turgudest ei saa üle ega ümber. Uudistame tianguisi kirevat elu. Leiame siit kohalikku käsitööna valminud korvid, kohalikud kohvioad, hulgaliselt värsket kraami ja ehk veidi õõvastavana tunduva, kuid maitsva chapulin’i (rohutirtsud)! Õhtul võtame ette sõidu Sierra Norte poole.
7.päev T 18.11 – Matkame Sierra Norte mägedes. Teele jäävad kaktused, habesamblikud ja suurepärased vaated. Sierra Norte on imekaunis, mägine ala, mis kõrgub kohati üle 3000 m. Siit leiame tunduvalt rohkem metsa, kui siiani oleme harjunud nägema. Lisaks rohelistele ja mägistele vaadetele leidub siin ka mitmeid pärismaalaste külasid. Kõrgemates külades võib talvel isegi lund sadada. Sierra nortes on ka ääretult tegus ökoturismi kogukond, kelle aktiivne tegevus on piirkonda säästnud metsaraiest.
8.päev K 19.11 – Mehhiko avastusretk jätkub matkaga Sierra Nortes. Matkame võimsas Sierra Nortes kaks päeva ja laseme sel end täielikult enda lummusesse haarata. Matkame uduses metsas kargete mägede vahel.
9.päev N 20.11 – Sõidame San Jose del Pacifico. Rannamõnud – võimalus kalal käia, sorgeldada ja muude rannamõnudega tegeleda. Suurepärased mereannid. Oleme jõudnud San Jose del Pacifico linnakesse. Linn on ümbritsetud tõeliselt maagilisest loodusest, seega pole ime, et just siia tullakse eriliste ravimtaimede abiga eneseotsinguile. Uudistame linnakest, õhkame sisse maagilisust ning võtame suuna mere äärde. Maalilised vaated ja kurvilised teed juhatavad meid ookeani äärde. Meid ümbritsev on täielikult muutunud. Soe meri, troopiline kliima, rahulikud liivarannad on ideaalsed üheks mõnusaks hingetõmbeks. Naudime rannamõnusid ja sööme imelisi mereande. Kohalik kohv ja kookospiim San Agustinillos.
10.päev R 21.11 – Mazunte merekilpkonnad. Enne 20. sajandit oli siinkandis inimesi vähe. Mazuntes leidus arvukalt merekilpkonni, mis meelitas siia ka aina rohkem peresid, kes nende liha ja munadega kauplema hakkasid. Kui märgati kiiret merekilpkonnade populatsiooni langust, siis keelati igasugune kauplemine. Kohalikud pered kaotasid kogu oma sissetuleku, kuid kavalad inimesed leidsid uue väljundi. Tänapäeval on Mazunte tuntud ökoturismi ja looduskosmeetika sihtkoht. Kilpkonnadki elavad mõnusat elu, millega saame lähemalt tutvuda Mazunte merekilpkonnade keskuses. Naudime Mazunte hipilikke, kuldse liiva ja türkiissinise veega paradiisiranda. Õlgkatustega rannabaarid, surfarid ja rahulik kulgemine.
11. päev L 22.11 – La Ventanilla laguuni külastus, Mazunte looduskosmeetika keskus. Ööbussiga sõidame San Cristobal de las Casasesse. La Ventanilla on Mazunte lähedal ning on kuulus just oma imetabase laguuni poolest. Siin leiduvad mangroovimetsad peidavad endas külluslikku loomariiki. Kilpkonnad, iguaanid, eksootilised linnud ja kõige suuremaks tõmbenumbriks on krokodillid! Uudistame meiegi lopsaka taimestiku ja kireva eluga laguuni paadisõiduga. Pärastlõunal külastame Mazunte looduskosmeetika keskust. Tänuväärse eesmärgiga keskus aitab kohalikke kogukondi üüratult ning on üheks piirkonna majanduslikuks nurgakiviks.
12.päev P 23.11 – Jalutuskäik San Cristobal de Las Casases. San Cristobal de Las Casas on 2200 m kõrgusel asetsev linnake, mis on tuntud oma hästisäilinud koloniaalarhitektuuri poolest. Kollane San Cristobali katedraal, Parque Central, Santo Domingo de Guzman klooster… Tänavakaupmeestelt leiame käsitööna valminud kaunid kudumid. Täna võtame rahulikult, sest homme on ootamas tõeline seiklus.
13.päev E 24.11 – Džungliretke algus, sõidame ka kajakkidel Lacantuni jõel. Ööbime džunglilaagris. Meie Mehhiko reis jätkub hoopis teismoodi keskkonnas Chiapase osariigis. Istume kajakkidele ja tüürime sügavale džunglisse koos kohaliku matkajuhiga. Meie teele jäävad imetabased laguunid, kus saab vette sulpsata, võimsad joad peidetud lopsakasse džunglitaimestikku. El Chifloni juga langeb pea 120 m ning väikseid salalaguune ja joakesi saab kõvasti avastada. Džungel kihab elust ja häältest! Laagrisse jõudes ja õhtupimeduses puhkama heites laulavad meile joovastavat unelaulu möiraahvid.
14.päev T 25.11 – Meie maagiline džungliekspeditsioon jätkub.
15.päev K 26.11 – Yaxchilani arheoloogiakompleksi külastus. Sõidame Tulumi. Usumacinta jõe ääres, džungli tugevas haardes paiknev Yaxchilan arheoloogiakompleks oli kunagi maiade keskuseks, mis domineeris ümbritsevaid alasid. Tänapäeval on teiselpool jõge näha Guatemalat. Yaxchilan rajati paekivi künklikule pinnasele, seega on linna hooned põnevalt ühendatud treppide, platvormide ja terrassidega. Yaxchilanis olid luksuslikud paleed, rikkalikult dekoreeritud templid ja püramiidid, detailiderohked seinamaalingud, mida saame meiegi avastada. Pärast arheoloogiakompleksi külastust võtame suuna ööbussiga Tulumi poole.
16.päev N 27.11 – Puhkepäev Tulumis. Seljataga on sündmusterohke kajakireis džunglis. Järgmised kaks päeva puhkame seiklustest ning naudime Tulumi eksootilisi liivarandasid Kariibi mere ääres. Rüüpa kokteili palmipuu all helesinise mere ääres. Võta aeg maha, lihtsalt ole ja naudi!
17.päev R 28.11 – Puhkepäev Tulumis. Kultuuriliseks elamuseks leiad Tulumis ka muistse maiade sadamalinna varemed. El Castillo kalju otsas on neist tuntuim. Proovi ära kindlasti kohalikud tacod tänavakaupmeestelt! Tulumi lähedal on ka paekivisse uuristunud augud ehk cenoted, mille all on looduslikud, kristallselge veega basseinid. Džunglist ümbritsetud cenotedes saab ka snorgeldada ja põnevat veealust kilpkonnade ja kalade elu uurida!
18.päev L 29.11 – Viimane puhkepäev enne koduteele asumist.
19.päev P 30.11 – Sõidame Cancuni ja lendame Istanbuli.
20.päev E 01.12 – Lendame Tallinna. Mehhiko reis on lõppenud.
Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
Reisi hind sisaldab:
Lennupileteid vastavalt reisikavale
Eestikeelse reisisaatja teenuseid
Vajalikku maismaatransporti
Kohalike giidide teenuseid
Majutust kogu reisi vältel
Reisi hind ei sisalda:
Toitlustust
Kindlustust