Transilvaania matkareis viib meid avastama majesteetlikke Rumeenia Karpaate. Vallutame mäetippe, naudime idüllilisi panoraamvaateid ning võimsaid kaljuformatsioone ja mäekurusid. Imetleme lainjaid kuppelmaastikke ning teeme tutvust Karpaatide karjasekultuuriga. Lisaks rohelises looduses matkamisele käime ka mööda ajaloolisi radu, mis viivad meid Sibiu keskaegsesse vanalinna, Transilvaania kurikuulsasse Brani ehk Dracula lossi ning Pelesi kuningalossi. Transilvaania matkareis üllatab nii kultuuri kui loodusega!
Reisikava:
1.päev L 06.07 – Koguneme Tallinna lennujaamas ja lendame Bukaresti. Ühisel õhtusöögil naudime Balkani köögi erilisi roogasid. Ööbime hotellis Bukaresti kesklinnas.
Enne õhtusööki läheme Bukaresti vanalinna jalgsiekskursioonile, kus uudistame kitsastel tänavatel prantsuse-stiilis 19.saj. lõpu ja 20 saj. alguse arhitektuuri, tuntud ka kui Belle Epoque stiil (kunstilise õitsengu ajastu). Just nende kaunite majade tõttu kutsuti Bukaresti ka Väikeseks Pariisiks idas.
2.päev P 07.07 – Sõidame Karpaatides, matkame Lotru mägedes ning õhtuks jõuame Sibiusse. Ööbime Sibius.
Mõned aastad tagasi kuulutas Lonely Planet Transilvaania (ladina k. “maa metsade taga“) üheks parimaks reisisihtkohaks. Transilvaania on justkui tugev kindlus, kuid kõrgete müüride asemel kaitsevad seda Karpaadid. Rumeenia Karpaadid on 900 km pikkusel alal, millest selle reisi käigus uurime põhjalikumalt lõunapoolseid Karpaate. Rumeenia Karpaatide keskmine kõrgus jääb u. 1000 meetrini, kuid mõned üksikud mäetipud ületavad 2500m (seejuures ka Rumeenia kõrgeim tipp, 2544 meetrine Moldoveanu). Karpaatidest leiame ürgmetsad, mis on koduks pruunkaru suurimale populatsioonile Euroopas. Lisaks elutsevad siin pea pooled kogu riigi ilvestest ja huntidest.
Meie maalilise sõidu jooksul läbi orgude imetleme meie ümber laiuvaid mägesid ja metsasid. Umbes 4-tunnise matka käigus Lotru mägedes avastame Draakonikoobaste müstilisi kaljuformatsioone. Õhtuks jõuame võluvasse Sibiu keskaegsesse linnakesse, mis kandis 2007.a-l Euroopa kultuuripealinna tiitlit.
3.päev E 08.07 – Kerge matk lainjatel küngastel, kus suviti lambaid karjatatakse. Naudime kohalikku karjase lõunasööki. Õhtul Sibiu vanalinna jalgsiekskursioon. Ööbime Sibius.
Suvekuudel võib Karpaatide ümbrusest leida miljoneid lambaid. Siinsed karjased hoolitsevad lammaste eest, lüpsavad, teevad juustu ja valmistavad karjasetoite, seda kõike aeglaselt ja rahuga, nagu karjase eluviis on juba sajandeid olnud. Meie u. 6-tunnine matk viib meid kohalikku lambakoplisse, kus lisaks maalilistele vaadetele saame osa ka Karpaatide karjasekultuurist. Traditsioonilise lõunasöögi käigus maitseme mitmeid kohalikke juuste ning teeme tutvust bulz´iga – köögiviljadest, lambalihast, maisijahust, koorest ja juustust valmistatud toit. Kõrvale võtame ühe pitsi siinset rachiu-nimelist likööri.
Pärastlõunaks sõidame tagasi Sibiusse, kus vanalinna jalgsiekskursiooni käigus avastame keskaegseid linnaväljakuid ja hooneid. Juugendstiilis fassaadid ja keldrikorrustele peidetud arvukad kohvikud annavad aimu siinsest boheemlaslikust atmsosfäärist. Olulisemad vaatamisväärsused on Püha Maria evangeelne kirik, Huet`i väljak, Brukenthali palee ning intrigeeriva nimega Valede Sild. Legendi kohaselt kukub sild kokku, kui selle peal olles valetada.
4.päev T 09.07 – Matkame Balea joa juurest samanimelise järveni. Ööbime Baleas.
Meie tänast 4-5 h matka alustame Balea joa juurest (1234m) ning jõuame 2250m kõrgusele, kus naudime panoraamvaateid võimsatele mägedele ning näeme muljetavaldavaid Transfagarasani tee vallatuid kurve. Matka lõpuks jõuame Balea järve äärde (2034m), kus asub ka meie hubane ööbimiskoht puitmajas. Balea järv on 11m sügavune ja 360m pikkune liustikujärv, mis on külastamistväärt just imeilusa ümberkaudse looduse tõttu.
5.päev K 10.07 – Matkame u. 6 h Fagarasi mägedes – Transilvaania Alpides. Vaated liustikujärvedele. Ööbime Baleas.
Fagarasi mäed (Karpaatide lõunapoolsed mäed), rohkem tuntud kui Transilvaania Alpid, on kahtlemata üks Rumeenia kõige esinduslikum mäestik. Transilvaania Alpid on ühed kõige kõrgemad ja pindalalt suurimad (3000km2) Rumeenias. Siit võime leida mitmeid liustikujärvesid ja kaheksa 14st Rumeenia mäetipust, millel kõrgust rohkem kui 2500 meetrit.
Täna võtame ette u 6-tunnise matka, mis algab ja lõpeb juba tuttava Balea järve ääres. Matka jooksul imetleme meie ees üle 2500m kõrguvaid mäetippe, dramaatilisi orge ning mitmeid liustikujärvesid.
6.päev N 11.07 – Külastame Carta kloostrit, Brani ja Pelesi losse. Ööbime Pestera mägikülas.
Täna teeme matkamisse pausi ja rändame hoopis mööda Transilvaania kultuuriradu. Lahkume Baleast ning võtame ette 3,5h tunnise sõidu. Teeme peatuse endises Tsistertlaste Carta kloostris, mis on üks vanim ja ilusaim gooti stiilis vaatamisväärsus Rumeenias. Tänaseks on kloostri alatriruum muudetud protestandi kirikuks, mida kohalikud endiselt kasutavad. Kirikutornis tervitavad meid kaunid vaated.
Järgmisena teeme peatuse kurikuulsas Dracula ehk Brani lossis. Tegemist on kauni keskaegse lossiga, mille maitseka sisekujunduse tellis Rumeenia kuninganna 1920ndatel. “Bram Stroker`i“ ruumis tutvume ka Dracula legendiga. Pärastlõunal imetleme üht Rumeenia sümbolit ning kõige kaunimat Euroopa uusrenessansi arhitektuuriga kuninglikku Pelesi lossi.
Õhtuks jõuame meie ööbimispaika, väikesesse ning maalilisse Pestera mägikülla. Siin saame imetleda nii Bucegi kui ka Piatra Craiului mäestikke, kus meie järgmiste päevade seiklused aset leiavad.
7.päev R 12.07 – Külastame Libearty karude varjupaika ja matkame Piatra Craiului mägedes. Ööbime Pesteras.
Külastame varjupaika, kust leiame rohkem kui 100 karu. Väikestest puuridest ja sobimatutest elutingimustest päästetud karud on nüüd Libearty varjupaigas mõnusa elu peal ning naudivad neile loomulikku elukeskkonda. Pärast karudega tutvumist suundume lühikese sõidu kaugusel olevasse Piatra Craiului rahvusparki, kus on ees ootamas u. 6-tunnine matk.
9900 hektari suurune rahvuspark on kaitse all alates 1938. aastast. Siit võime leida tõeliseid bioloogilisi aardeid: maailmas unikaalsed selgrootud, sajad liblika- ja linnuliigid ning üle 40% Rumeenia imetajateliike on just siin oma kodu leidnud. Matka jooksul läbime üle 4km pikkuse mäekuru, mille 200m kõrgused sammaldunud kaljuseinad vahelduvad okaspuudega. Unustamatu mälestuse matkast jätavad ka metsikud maastikud, võimsad koopad ja rahulikud mägikülakesed, mida pärast mäekuru läbimist naudime.
8.päev L 13.07 – Matkame 6-7 h Bucegi mägedes. Pärastlõunal naaseme Bukaresti. Ööbime Bukarestis.
Transilvaania matkareis jätkub Bucegi mägedes, kus avanevad ühed kõige kaunimad vaated Karpaatidele. Ka meie matka jooksul läbime imeilusaid alpiaasasid ning imetleme Karpaate. Pärastlõunal sõidame veidi üle kolme tunni ning jõuame meie reisi alguspunkti, Bukaresti. Naudime koos õhtusööki ning muljetame meie Transilvaania matkareisist.
9.päev P 14.07 – Lendame tagasi Tallinnasse. Reisi lõpp.
Reisi ajakava võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
Reisi hind sisaldab:
Lennupileteid
Kogu maismaatransporti
Ööbimisi hotellides ja kämpingutes
Hommiku- ja lõunasööke
Õhtusööke reisi esimesel ja viimasel päeval
Vene- ja inglisekeelse giidi teenuseid
Reisi hind ei sisalda:
Reisikindlustust ja isiklikke kulusid
Eestikeelset reisijuhti
Broneerimine
